top of page

Sevgililer Günü Kendini Sevmekle Başlar


Sevgililer Günü


Sevgililer Günü, birçoğumuz için romantik bir aşkı kutlama fırsatı olarak görülür. Ancak sevgili ve sevgi kavramları romantik bir partnerden çok daha evrenseldir ve bizce sevgiyi oluşturabilmek ve yayabilmek için her şeyden önce kendimizi sevmeyi öğrenmemiz gerekir. Çünkü kendimizi sevmeyi öğrendiğimizde içimizdeki sevgi etrafımızdaki her şeye yansıyabilir. Bu sevgililer gününde gelin kalıpları biraz genişletelim ve kendimizi sevmekle başladığımız bir ay geçirelim.

Sevgililer Günü

Kendini Sevgiyle Kabul Etmek


Sevgililer Günü, kendinizi sevmeye adanmış bir zaman dilimi olarak görülebilir. Bu yolculukta ilk adım, kendimizi olduğumuz gibi kabul etmektir. Kusurlarımızla birlikte olduğumuz gibi, kendimizi sevgiyle kabul etmek, her anlamda huzurlu bir hayatın anahtarıdır. Her şeyden önce, mükemmel olmadığımızı kabul etmemiz gerekir. Hepimizin kusurları var ve kusurlarımız bizi eşsiz kılan ve hayat dolu olduğumuzu gösteren izler.


Bazen Şımarmayı Bilmek Gerekir


Kendimizi sevebilmek için ihtiyaçlarımıza zaman ayırabilmemiz gerekir. Hayatın karmaşası içinde kendimizi o kadar unutabiliyoruz ki ne istediğimizi nelerden hoşlandığımızı hatırlayamayan insanlara dönüşüyoruz. Bu Sevgililer Günü'nde biraz soluklanalım ve sevdiğimiz şeylerin peşinden koşalım. Sevdiğimiz bir filme gidelim. Güzel bir akşam yemeğinden, içimizi ısıtan bir kahveden keyif alalım, sevdiklerimizle zaman geçirelim veya sadece dinlendiğimiz günler geçirelim. Yaşantımız bize unutturabilse de bazen kendimizi şımartabilmek gerekir.


Sevgililer Günü

Kendi Sürprizin Olmak


Sevgimizin ve göstermenin başka bir yolu da tabiki sevdiklerimize mutlu olacakları hediyeler almaktır. Kendimizi sevebilmekten bahsetmişken de sevdiklerimizin yanında en çok hediye almamız gereken kişiyi bu Sevgililer Günü'nde atlamamamız gerektiğine inanıyorum. Yani kendimizi! Sizi iyi hissettirecek bir kıyafet, en sevdiğiniz tatlı, gitmek istediğiniz bir yere bilet, kendinize alacağınız bir çiçek veya uzun yıllar takabileceğiniz bir kolye...


Bizce Sevgililer Günü'nde sadece partnerinizin değil kendinizin de sürprizi siz olun çünkü buna sadece siz olduğunuz için değersiniz ve her 14 Şubat'ı sadece bir kere yaşayabilirsiniz. Eğer kendi sürpriziniz olurken sadece sizde olacak ve yaşanmışlık barındıran bir tasarıma sahip olmak isterseniz LitClue sizin için de bir ipucu olabilir.


Kendinizi sevmeyi unutmayın!Sevgililer Günü

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page